Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy

Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy
Mesto:Kremnica
Kontakt:048 416 32 14
E-mail:gag@gagy.sk
WWW:www.gagy.sk

Festival humoru a satiry Kremnické gagy je etablované kultúrne podujatie s dlhoročnou tradíciou, osobitým charakterom a stabilným organizačným a umeleckým zázemím. Bol založený v roku 1981 a patrí medzi festivaly, ktoré vznikli prirodzeným spôsobom – z vôle umelcov s rovnakou životnou filozofiou a vďaka záujmu podobne zmýšľajúceho publika. Takmer tri desaťročia dokazujú jeho opodstatnenosť, životaschopnosť a vytrvalosť. Prekonal mnohé peripetie svojho vývoja a trvalo udržuje svoju existenciu. Za 29 rokov spojil stovky amatérskych a profesionálnych tvorcov, rozličné žánre, domáce i zahraničné osobnosti a tisíce návštevníkov z celého Slovenska na báze osobitého videnia života, nadľahčujúc jeho ťažkosti humorom a satirou.

Festival vyhľadáva a uvádza netradičné, nové a inšpiratívne diela a výkony s prvkami neprvoplánového humoru, umeleckej satiry, originálnej recesie alebo hodnotnej zábavy. Oslovuje najmä mladé a nové talenty ako aj výrazné a renomované osobnosti s cieľom umeleckej a priateľskej konfrontácie ich diel a výkonov. Dáva priestor začínajúcim, skúseným i profesionálnym umelcom, aby sa vzájomne inšpirovali, obohatili a nadviazali spoluprácu.

Podujatie má silný spoločenský efekt v živote mesta i celého stredoeurópskeho regiónu. Svojou kvalitou i atraktívnosťou zaujme každý rok okolo 10 tisíc návštevníkov z celého Slovenska. Festivalovým životom žijú všetci obyvatelia mesta, ubytovacie a stravovacie kapacity sú festivalovým dianím naplno vyťažené, akcia stimuluje ich rozvoj a aktívny cestovný ruch. Zapojení sú aj miestni umelci a všetky kultúrne inštitúcie.

RezerváciaCenník
Kontakt
Tel: +421 (0) 903 353 004
  +421 (0) 911 353 004
   
Napíšte nám